WKS Puznów   AVE Krzywda
Estadio "Puznów" w Puznowie

2012-09-16, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W miniona niedziele odbyla sie juz XI kojejka naszej powiatowej ligi. Po ostatnim zwyciestwie nad Victoria tym razem czekal nas silniejszy rywal. WKS Puznów bo to nim mowa to ekipa , która zajmowała jedno miejsce wyżej niż my ale tylko z przwega 2 punktow. Tak wiec kazde zwyciestwo dawało by nam awans w tabeli kosztem rywala. Mecz odbyl sie na boisku w Puznowie o godzinie 17. Sedzia byl Pan Zalewski... Pan ktory sedziowaniem meczow sie zajmowac po prostu nie powinien.

My przystapilismy mocno oslabieni do spotkania, zabraklo dwoch podstawowych pomocnikow a takze zawieszonego za karti srodkowego obroncy. Udalo sie jednak wybrac granie pod gorkę w pierwszej polowie z czego gospodarze nie byli zadowoleni. wszyscy co grali na tym boisku wiedza o co w tym chodzi. Niestety poczatek meczu to przewaga Puznowa, to oni czesto zagrazali naszej bramce. Na cale szczescie byli nieskuteczni. My ograniczalismy sie do kontratakow ale one tez nie przynosily oczekiwanych efektow. W naszej ekipie jeszcze z powodu kontuzji Adrian Kepka musial opuscic boisko po parunastu minutach gry. Gra Puznowa opierala sie na dlugich zagraniach na roslego zawodnika, co sprawialo nam wiele problemow. W pierwszej polowie najciekawiej bylo za sprawa sedziego okolo 35 minuty. Nasz napastnik zagral sobie pilke obok obroncy i ruszyl za nia, w tym czasie nasz drugi napastnik stal przy lini bocznej na pozycji spalonej ale nawet nie zrobil kroku w kierunku tej pilki nie mowiac juz o tym ze mial do niej dobre kilkadziesiat metrow. A pan sedzia co zrobil? Oczywiscie odgwizdal spalonego, malo tego pokazal naszemu zawodnikowi zolta kartke. Za co ja pokazal wie tylko sam. Chyba za to ze  byl nasz zawodnik pobiegl do pilki ktora sam sobie zagral... Panie sedzio proponujemy przed spotkaniem zapoznac sie z zasadmi gry w pilke nozna. Tak wiec do przerwy bramek nie bylo..

Druga polowa to juz zupelnie inna nasza gra, zaczelismy ja naprawde dobrze ale niestety to gospodarze pa kontrze wychodza na prowadzenie. Nie minelo kilka minut i znow w roli glownej arbiter, choc tu trzeba chyba postawic duzy znak zapytania co do tego czy to jest arbiter?  Nasz zawodnik przewracajac  zderza sie rywalem, jest faul dla Puznowa. nasz zawodnik lezy na boisku sedzia stoi nad nim. Pilkarz WKS-u uderza na bramke bez gwizdka oczywiscie moze tak zrobic, ale nie wtedy kiedy gra jest przerwana i zawodnik sie nie podnosi. Sedzia oczywiscie wskazuje na srodek, czyli zalicza bramke, zaczyna sie wielka awantura i jednak Pan sedzia zmienia zdanie. Robi sie istny kabaret. Pan Zalewski pozwalal na bardzo ostra gre, a nikt nie przyjezdza tu zeby sobie nogi polamac. Nikomu nie zycze by ich mecz prowadzil ten ,, sedzia,,? Wracajac do wydarzen na boisku to nie dzialo sie dla nas dobrze, bo chwile po tym zamieszaniu starcilismy druga bramke. Jednak nie poddalismy sie, zagralismy bardziej ofensywnie i w ciagu paru minut zdobylismy dwie bramki. Najpierw w pozycji sam na sam dobrze zachowal sie Daniel Fic, ktory strzalem obok wychodzacego bramkarza stzrelil bramke. Chwile pozniej dobre prostopadle zagranie do Swiesiulskiego, ten bedac sam na sam z bramkarzem dogrywa do wychodzacego Fica , a ten umieszcza pilke w bramce. Radosc na trybunach gdzie mimo tego ze gralismy na wyjezdzie bylo  slychac tylko AVE! Dziekujemy wam za to, jestescie nie powtarzalni. Gdy wydawalo sie zatem ze zwyciestwo jest na wycoagniecie reki to stracilismy bramke na 3-2. Do konca sie staralismy jeszcze cos zmienic ale sie nie udalo. Najlepsza okazje zamrnowal Marcin Swiesiulski w samej koncowce meczu. Tak wiec po meczu pelnym walki przegralismy 3-2.

A juz za tydzien czeka nas kolejny trudny wyjazd na mecz z druzyna z Choin. Ekipa ta w rundzie rewanzowej przegrala tylko raz, reszte meczy wygrala i jest tuz za nami w tabeli. Tak wiec nie zalamujemy sie i walczymy dalej. Ekipa z puznowa powiekszyla przewage nad nami ale mysle ze mozemy jeszcze dogonic ich i walczyc o pierwsza piatke w tabeli. Oby tylko juz w zadnym spotkaniu sedzią nie byl Pan ktory sedziowal ten mecz..