herb Piorun Lipówki
Piorun Lipówki   AVE Krzywda
Boisko w Miętnem

2012-09-27, 19:00

Kolejne zwyciestwo AVE Krzywda!!!

27 Wrzesnia odbylo sie zaległe spotkanie XX kolejki pomiedzy Piorunem Lipowki a AVE Krzywda. Spotkanie to ze wzgledu na to ze musialo byc rozegrane w tygodniu odbylo sie na boisku w Mietnem o godzinie 19.00. Sedzia tego dnia byl Cezary Jóźwicki. Pamietamy ze w pierwszym meczu naszych druzyn to Piorun okazal sie lepszy wygrywajac na naszym boisku 4-3. Chec rewanzu wiec byla ogromna.

Juz od samego poczatku tego widowiska bylo widac ze bedzie to trudne dla nas wyzwanie. Po okresie lekkiej przewagi Lipowek i my zaczelismy zagrazac bramce rywala. W naszym zespole kapitalne zawody rozgrywal nasz bramkarz Emil Jelen. Jednak pierwsza doskonala okazje stworzyylo AVE. Po zamieszaniu w polu karnym do pilki doszedl Daniel Fic i lobem nad bramkarzem poslal pilke w kierunku bramki. Gdy wydawalo sie ze juz jest bramka to obronca gospodarzy wybil pilke ale uczynil to juz zza lini bramkowej. Niestety sedzia uznal inaczej i nie zaliczyl bramki. My jednak nie poddalismy sie i juz kilka minut pozniej objelismy prowadzenie. W polu karnym faulowany byl Swiesiulski. Pilke na jedenastym metrze ustawil Fic Daniel i pewnym strzalem otworzyl wynik tego spotkania. Gospodarze probowali odrobic strate, mieli ku tem u kilka okazji ale ich nie wykorzystali lub sprzyjalo nam szczescie kiedy to pilka uderzyla w poprzeczke. Niestety jednak po jednej z akcji pada bramka dla Lipowek. Dosrodkowanie z bocznego sektora boiska mija naszych obroncow a zamykajacy akcje Marcin Pasnik z najblizszej odleglosci trafia do naszej siatki. Po straconej bramce podnieslismy sie bardzo szybko i jeszcze w pierwszej polowie ponownie wyszlismy na prowadzenie. Zagranie Fica trafia do Mateusza  Szarka, a ten w swoim stylu schodzac do srodka uderza na bramke, pilka po rykoszecie wpada w sam rog bramki naszych rywali. Tak wiec pierwsza polowa konczy sie prowadzeniem AVE 2-1.

Na druga polowe wyszlismy z jedna zmiana w miejsce Paziewskiego pojawil sie Poswiata. Druga czesc meczu byla dosc wyrownana, Piorun za wszelka cene staral sie odrobic straty a my probowalismy grac konsekwentnie w defensywie, zeby nie popelnic bledu i nie stracic tej jednobramkowej przewagi. Lipowki mialy swoje okazje ale kapitalnie bronil nasz golkiper. Na nasze szczescie swojego dnia nie mial najlepszy strzelec gospodarzy Piotr Dróżdż. Choc raz jeden jego strzal w samo okienko wygladal imponujaco ale obrona Emila byla jeszcze lepsza. Do konca pozostawalo coraz mnie minut a wynik sie nie zmienial. Nasza defensywa tego dnia spisywala sie naprawde kapitalnie. Na okolo 15 minut przed koncem spotkania stalo sie cos na co wszyscy nasi kibice czekali. Po zlym wybiciu pilki przez bramkarza Lipowek przejal ja Mateusz Szarek i zdecydowal sie na uderzenie. Pilka po jego strzale z okolo 30 metrow wpadla tuz pod poprzeczke bramki. W naszych szeregach ogromna radosc, wszyscy rzucili sie na strzelca tej jak ze waznej bramki. Na trybunach slychac doping naszych fanow, ktorzy byli zachwyceni wynikiem tego spotkania. Lipowki do konca staraly sie jeszcze cos zmienic ale widac bylo ze ta bramka ich troche przybila. Do ostatniego gwizdka juz nic sie nie zmienilo i wygrywamy ten zalegly mecz 3-1.

Podsumowujac to spotkanie trzeba przyznac ze bylo to wyrownane widowisko w ktorym AVE wykorzystalo swoje sytuacje i dzieki temu odnioslo jak ze istotne zwyciestwo. Odskoczylismy rywalom ktorzy sa za nami w tabeli a takze zblizylismy sie do Lipowek i Puznowa. Ekipie z Lipowek dziekujemy za dobre i ciekawe spotkanie. Nasz gra jest coraz lepsza co bardzo cieszy. Przed nami juz w niedziele kolejne trudne spotkanie tym razem mecz wyjazdowy z Tornadem. Jesli chcemy walczyc o czolowke tabeli musimy ten mecz wygrac. Tak wiec panowie pelna mobilizacja i gramy dalej.

BRAWO AVE!!! TAK TRZYMAĆ!!!

2. Grzywacz Norbert
3. Prokop Damian
6. Paziewski Mariusz  zmiana 45" Poświata Daniel
7. Kołnierzak Tomasz ??ta kartka
8. Szarek Mateusz bramka bramka  zmiana 85" Głowala Łukasz
9. Gawryś Marcin ??ta kartka  zmiana 65" Szarek Dariusz
10. Świesiulski Marcin  (1 asysta)
11. Fic Daniel bramka  (1 asysta)

Głowala Łukasz
Szarek Dariusz
Prokop Damian

autor: barcaa_2010 2012-09-29 11:42:03

Profil barcaa_2010 w Futbolowo Gdzie gracie z wolą i o której?

autor: marchel2012 2012-09-29 12:05:10

Profil marchel2012 w Futbolowo Miętne 16.00