herb Victoria Rębków
Boisko w Krzywdzie sędzia Jóźwicki

2012-09-09, 14:00

ZASŁUŻONA WYGRANA AVE W XIX KOLEJCE LIGI LZS

Dnia 09.09.2012 przyszlo nam stoczyc boj o kolejne ligowe punkty z druzyna z Rebkowa. Mecz odbyl sie na naszym boisku szkolnym w Krzywdzie. Spotkanie rozpoczeło sie punktualnie o 14.00, a zawody te poprowadzil Jóźwicki Czarek.

Juz od poczatku meczu zarysowala sie nasza przewaga, goscie ograniczali sie tylko do kontratakow. My mielismy dwie dobre okazje na objecie prowadzenia ale strzaly Swiesiulskiego i Kedziorka byly niecelne. Victoria rowniez miala swoje okazje bramkowe ale dwukrotnie naszego bramkarza wyreczali nasi obroncy. Spotkanie toczylo sie w dosyc szybkim tempie i bylo ciekawym widowiskiem dla licznie zgromadzonej publicznosci. Nasze wysilki zostaly nagrodzone w pierwszej polowie dwukrotnie. Najpierw pilke przejal Poswiata, zwodem minal obronce rywali i mocnym uderzeniem pokonal bramkarza Victorii po raz pierwszy. Na trybunach wielka radosc, kibice oczekuja kolejnej bramki, spiewajac o tym. Ich zyczenie zostaje szybko spelnione i po ladnej akcji Daniel Fic zabiera sie z pilka w pole karne, stajac oko w oko z golkiperem gosci i spokojnym uderzeniem w rog bramki daje nam prowadzenie 2-0. W pierwszej polowie wynik pomimo kilku sytuacji pod obiema bramkami nie ulegl juz zmianie. Tak wiec na przerwe schodzilismy z przewaga dwoch bramek.

Druga polowa zaczela sie od bardziej aktywnej gry rywali pod naszaym polem karnym. Widac bylo ze rebkow nie podda sie latwo tego dnia. Niestety jedna z ich akcji konczy sie bramka kontaktowa. Dobre podanie z glebi pola wykorzystuje zawodnik Rebkowa, ktory pokonuje Parzyszka strzalem przy blizszym slupku. Na cale szczescie nie pozwolilismy dac sie im rozkrecic i juz po kilku minutach znow prowadzilismy roznica dwoch goli. Ladna akcja Szarka na lewym skrzydle konczy sie mocnym uderzeniem przez Mateusza, blad popelnia bramkarz i wypuszcza pilke z rak a do pustej barmki z bliskiej odleglosci wbija ją Świesiulski Marcin. Gdy juz wydawalo sie ze kontrolujemy przebieg meczu doszlo do niecodziennej sytuacji, po strzale pilkarza Victorii nasz obronca Daniel Kondej chcac nie dopuscic do utraty bramki zatrzymuje pilke rekami. Sedzia nie ma watpliwosci i wskazuje na jedenasty metr. Do tego Daniel otrzymuje czerwony kartonik i musimy grac w oslabieniu. Rzut karny broni nasz bramkarz ale niestety strzrelajacy zawodnik majac najblizej do pilki dobija swoj strzal i jest juz tylko 3-2 dla AVE. Jednak juz chwile pozniej przeprowadzamy kapitalna akcje, w srodku pilke prowadzi Mateusz Szarek mija kilku zawodnikow i zagrywa dluga pilke do Poswiaty a ten madrze zgrywa ja do srodka nad wychodzacym bramkarzem, tam juz czeka Kolnierzak Tomek ktory dopelnia formalnosci i umieszcza pilke w siatce. Podnieslismy sie po podwojnym ciosie co bardzo cieszy. W naszym zespole doszlo w miedzy czasie do czterech zmian. Na boisku pojawil sie Darek Szarek, ktory nie gral od drugiej kolejki kiedy to nabawil sie bardzo powaznej kontuzji. Darek mial wielki powrot i pieknym strzalem ustalil wynik meczu na 5-2 dla AVE.

Wygrywamy wazne spotkanie i ciagle walczymy o wysokie miejsce w tabeli. Warto rowniez podkreslic doskonaly debiut w naszej druzynie Damiana Prokopa, ktory rozegral dobre spotkanie w srodku defensywy. Miejmy nadzieje ze tak bedzie rowniez w kolejnych meczach. Witamy Cie w szeregach AVE KRZYWDA. Kazdy  zasluguje na slowa pochwaly za dzisiejszy mecz. Dziekujemy kibicom za spiew, doping i za to ze jestescie. Mamy kolejne trzy punkty a przed nami juz w tygodniu kolejne spotkanie. Tym razem rywalem Piorun Lipowki a wiec czolowa druzyna naszej ligi. Szczegoly tego meczu beda znane wkrotce wiec zapraszamy do odwiedzania naszej strony.

BRAWO CHŁOPAKI ZA TEN MECZ, OBY TAK BYLO W KAZDYM MECZU!

AVE KRZYWDA! TYLKO AVE KRZYWDA!!!

1. Parzyszek Dawid
3. Prokop Damian
4. Kondej Daniel czerwona kartka
6. Kołnierzak Tomasz kapitan bramka
7. Świesiulski Marcin bramka  (1 asysta)  zmiana 75" Paziewski Mariusz
8. Gawryś Marcin  zmiana 55" Kępka Adrian
9. Szarek Mateusz  (1 asysta)  zmiana 80" Grzywacz Norbert
10. Poświata Daniel bramka  (1 asysta)  zmiana 70" Szarek Dariusz bramka
11. Fic Daniel bramka ??ta kartka

Szarek Dariusz
Parzyszek Dawid
Kępka Adrian
Prokop Damian

autor: swiesiul 2012-09-09 19:14:54

Profil swiesiul w Futbolowo Kto asystowal przy pierwszej i ostatniej bramce bo nie pamitam i niewiem komu zapisac asysty?:)

autor: dragi88 2012-09-09 20:48:08

Profil dragi88 w Futbolowo Darek Szarek dostał piłkę bezpośrednio od Iścia... Brawo panowie,nabrało to wszystko tępa i idzie w bardzo dobrym kierunku... HEJ AVEEE...!!!

autor: webo123 2012-09-09 23:46:20

Profil webo123 w Futbolowo gratulancje pany:):):)