AVE Arena Krzywda, sędzia: S. Lusawa

2015-05-17, 10:00

Czas spotkania: 90 min.

Porażka z liderem

Po słabym i chaotycznym z naszej strony meczu, doznajemy pierwszej porażki od sześciu kolejek. Lider grupy i aktualny mistrz ligi LZS pokazał nam miejsce w szeregu, nie tracąc kontroli od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Od początku spotkania Hetman narzucił swój styl gry, do którego nasi zawodnicy nie potrafili się przystosować. W oczy rzucała się różnica w sposobie rozgrywania piłki. Hetman rozgrywał spokojnie, dokładnie i po ziemi. Nasi zawodnicy posyłali niestety długie piłki w stronę Daniela Poświaty i Dawida Parzyszka, które jednak zazwyczaj przejmowali defensorzy gości.

Pierwsze i ostatnie ostrzeżenie nasza linia obronna dostała w 7.min., kiedy to po stracie w środku pola sytuacji sam na sam nie wykorzystał zawodnik Hetmana. Minutę później również po stracie w środkowej strefie boiska gracz gości uderza z dystansu i pokonuje naszego bramkarza. 0:1.

Chwilę potem przed utratą bramki ratuje nas Bartek Alot, po czym kilkanaście sekund później Hetman zdobywa bramkę ale jest to gol zdobyty z pozycji spalonej, więc nie zostaje uznany. AVE było w stanie nieśmiało odpowiedzieć tylko strzałem zza pola karnego Jacka Anusiewicza. Uderzenie spokojnie wyłapuje bramkarz.

W 19. Min. tracimy drugą bramkę, której niestety przez zamieszanie na trybunach z wciąż dochodzącymi, spóźnionymi kibicami, nie widziałem. Wiem, marne wytłumaczenie ale cóż poradzić. Faktem jest, że przegrywamy 0:2. Sytuacja zrobiła się bardzo nieciekawa.

Do końca pierwszej połowy dalej widzieliśmy napór gości, kilka groźnych strzałów z których najbardziej na uwagę zasługuje ten z 37.min., kiedy to zawodnik przyjezdnych omal nie trafia w samo okienko naszej bramki. Było bardzo blisko straty gola ale trzeba przyznać, że uderzenie imponujące.

Druga połowa to nieco lepsza postawa naszej drużyny. Więcej walki, celniejsze zagrania i ogólne wrażenie, że jakby coś drgnęło. Co prawda dalej grę prowadzili goście z Sulbin ale nie było to już taka absolutna dominacja jak w pierwszej połowie.

W 63. Minucie mięliśmy chyba najładniejsza akcję w wykonaniu AVE w tym spotkaniu. Kilka dobrych wymian piłki w trójkącie Adam Kołnierzak, Damian Pyrzanowski, Dawid Parzyszek zakończonych strzałem tego ostatniego, w ostatniej chwili zablokowanym przez obrońców. Dwie minuty później niezła wrzutka Kamila Balasa z rzutu wolnego w pole karne, niestety z piłką mijają się i Daniel Poświata i Jacek Anusiewicz.

Kiedy wydawało się, że gra zaczyna się układać, błąd naszych obrońców wykorzystują przyjezdni. Sytuacja sam na sam i Bartek bez szans. 0:3. Po tej bramce Hetman ponownie przejmuje inicjatywę i kilka razy bliski jest strzelenia kolejnej bramki. Nam udaje się 2 razy zagrozić bramce gości. W 86. Min. po podyktowaniu wątpliwego moim zdaniem rzutu wolnego pośredniego, z pola karnego trafiamy w mur. Natomiast w 89 min. w zamieszaniu w pod bramką, udaje nam się oddać strzał ale bramkarz jest na posterunku.

Ta porażka nie zmienia faktu, iż AVE mimo wszystko jest w niezłej formie. Na razie Hetman to za wysokie progi. Może wyglądało by to trochę lepiej gdyby frekwencja na treningach była nieco lepsza, bo wyraźnie widać brak pomysłów na rozegranie akcji, na wyjście spod pressingu, na ruch bez piłki. Następny mecz za dwa tygodnie, a przeciwnikiem będzie Tornado Wola Rębkowska. Nie mniej trudny rywal niż Hetman, więc liczymy na wsparcie kibiców. Do zobaczenia! AVE!